727 953 432

Přespávačka dětí v Dojo s výletem do Žabího údolí

V pátek 31.5. jsme se sešli v rekordním počtu 19 dětí na (dokonce v pořadí už 3.) přespávačce v Dojo, tentokrát spojenou i výletem do Žabího údolí, kde se bude konat i náš letní tábor.

Začali jsme společným přivítáním a nástupem, poté jsme se rozdělili na 2 skupinky – holky s mistrem Martinem se ujaly přípravy japonské večeře a kluci s Klárkou si dali trošku do těla běháním a cvičením v Městských sadech. No a pak se samozřejmě vyblbnuli na dětském hřišti, aby jim pořádně vytrávilo.

Po návratu jsme se pustili do výborné večeře – ochutnali jsme a vyzkoušeli jsme si připravit závitky v rýžovém papíru, zkusili jsme japonské nudle a další dobroty.

Páteční večeře v dojo

Sobotní opékání špekáčků

Po večeři jsme společně hráli různé hry, a protože už se blížil Den dětí, ke kterému rozhodně patří malování barvami na obličej, namaskovali jsme se do všeho – od zvířátek, přes víly až po princezny. Největší úspěch mělo ale bezpochyby “tetování“ kamonu (znaku) naší školy Kaba Ryu.

Večer už jsme si pomalu nachystali spacáky a připravili jsme se ke spaní. Holky spaly v horním dojo a kluci dole na tatami. Ráno po probuzení už měly holky nachystanou výbornou snídani, no a po jídle jsme se začali připravovat na vrchol celého programu – výlet do Žabího údolí. Mezitím naše úžasné taneční duo Lucka a Vali nacvičilo další kousek svého Hříšného tance – už se těší, až se ho naučí celý a budou s ním moct i vystoupit.

Po sbalení a nachystání všech věcí už jsme konečně mohli vyrazit. Došli jsme na zastávku u Nemocnice a odtud jsme autobusem dojeli do Vítkova, kde jsme udělali společné foto a kde jsme začali náš výlet.

1. zastávku jsme udělali na překrásné louce, ve stínu na posezení pod stromem, kde jsme snědli svačinku a nabrali síly dál. Hned další zastávka byla u Maria Talhof, kde jsme si dobrali vodu na pití a ve vodě z potůčku jsme se pořádně ochladili. Počasí nám vyšlo krásné – teplo a nebe bez mráčku, proto bylo ochlazení v potůčku velmi příjemné a děti se zde pořádně vyblbly. Dál jsme pokračovali až do Žabího údolí, kde jsme udělali větší přestávku na oběd. Rozdělali jsme oheň, opekli jsme špekáčky a najedli jsme se, abychom nabrali sílu.Pak jsme s novou energií mohli pokračovat dál. Cesta nám totiž zbývala ještě docela dlouhá – dohromady jsme ušli více než 15 km! Navíc nás na ní čekaly různé nástrahy – několikrát jsme museli brodit řeku i procházet blátem. Po přestávce a pohoštění U Čápa jsme se vydali podél Weisshuhnova náhonu a došli jsme – někteří s vypětím všech sil – až do Žimrovic. Všichni si za to zaslouží obrovskou pochvalu, a hlavně naši nejmladší bojovníci (nejmenšímu byly jen 4 roky!). Zaslouženě si pak všichni dali zmrzlinu nebo nanuk a po skupinkách jsme dojeli až do Opavy, čímž děkujeme hlavně rodičům Rybářovým a Tajovským za pomoc při přepravě. V Opavě už náš výlet skončil a všichni odcházeli domů sice unavení a vyčerpaní, ale nadšení z úžasného dne a výletu. Tak se těšíme, že se brzo uvidíme znovu na dalším přespávání a na dalším výletě!