727 953 432

Změna Dódžó

Dódžó (japonsky: 道場), také se často vyskytuje v anglické transkripci, tedy dojo. V japonských bojových uměních je tímto termínem označováno místo (místnost, tělocvična, hala), kde probíhá výuka některého bojového umění.

Naše škola si již prošla několika prostory, ve kterých probíhala výuka japonského bojového umění Ju Jutsu. Jako poslední nám dělalo až do 1.3.2019 zázemí dódžó v budově restaurace U Tří jabloní, které můžete vidět na mnoha fotkách v naší galerii – například u akce Malý bojovník z prosince 2018.

Díky těmto zkušenostem jsme přišli na to, že i zde platí – atmosféru tvoří hlavně lidé, kteří školu navštěvují. Přesto však pěkné, udržované a uzpůsobené dódžó může těmto lidem navodit lepší náladu a díky tomu k vytváření té správné atmosféry velice pomoci. Proto jsme si vždy každé dódžó, ve kterém jsme působili, upravili v maximálním rozsahu dle možností tak, aby bylo v souladu s našimi aktivitami a čas v něm strávený byl mnohem příjemnější, než kdybychom studovali například v nějaké běžné tělocvičně.

Nikde však nelze zůstat věčně a ani my netvoříme výjimku. O víkendu 1.3. až 3.3. proběhlo stěhování naší školy a výuka bude od 4.3. probíhat v nových prostorách na adrese Mařádkova 17 v Opavě. I tyto prostory prošly velkými úpravami a byly uzpůsobeny pro výuku jak bojového umění, tak dalších aktivit, které v tomto dódžó budou probíhat, jako jsou například jóga, meditace a další. Více o celém dódžó a dalších aktivitách se můžete dozvědět na webových stránkách Kodokai Opava.

Na obrázcích můžete vidět, že práce opravdu nebylo málo. Nyní se ale již vše blíží ke konci a v následujících dnech se budou dodělávat poslední detaily a úpravy prostor tak, aby od 18.3. mohla začít výuka v plném rozsahu dle nového rozvrhu hodin, který bude každým dnem zveřejněn zde. Určitě je na co se těšit, protože v nových prostorách jsou hned dvě plochy pro cvičení, což znamená dvakrát více možností. Určitě se tedy nemusíte bát, že by se pro vás nenašlo místo – přijďte se na naše nové dódžó podívat osobně a rovnou si i zacvičit.