727 953 432

Zimní tábor 2019

Jako již tradičně i letos uspořádala naše škola ve spolupráci se školou Kae Ryu z Bruntálu a školou Kido Ryu z Chrudimi Zimní tábor na Bílé Holubici, v Mokřinkách nedaleko od Opavy. Tábor se konal od středy 6.3. do neděle 10.3. a ačkoli byl určen primárně pro děti a mladší studenty, dorazilo aspoň na víkend nemálo studentů i z řad dospělých.

Většina tedy ale dorazila už ve středu odpoledne, kdy se děti hned po příjezdu mohly ubytovat v penzionu a seznámit se se členy ostatních škol a s okolím. Ještě před večeří proběhlo 1. společné cvičení, při kterém už byly děti z kapacitních důvodů rozděleny na mladší a starší, protože účast byla letos opravdu rekordní – v plném počtu více než 50 lidí!

1. cvičení

Bojovka v lese

Čtvrtek byl pro děti co se týče programu už o něco zábavnější, protože kromě cvičení (při kterém si děti postupně vzali do parády všichni mistři, aby měly možnost vyzkoušet si cvičit i v jiném pojetí jiné školy) pro ně byla připravena i celotáborová bojovka proti ninjům, které musely i navzdory nepříznivým podmínkám nakonec porazit a překonat. Výcvik probíhal nejen v lese, ale i při cvičení na tatami formou různých her a o volnějších chvílích si děti mohly ninjy a boj s nimi třeba malovat. Po celém dni her a cvičení, při kterém byly děti opět rozděleny na 2 skupiny a každá měla vždy podle úrovně, náročnosti a aktuálního učitele trochu jiný program, už akorát padly a těšily se na další táborový den.

pátek postupně dorazili ještě další studenti, jak dospělí tak i děti a celá skupinka ze školy Agatsu Ryu z Přerova. Všichni už jsme se ani nevešli do penzionu, proto byli někteří dospělí ubytováni i v přilehlých chatkách. Dopolední cvičení už bylo rozděleno na jednu skupinu dětí a druhou dospělých, proto jsme zpočátku trochu bojovali s prostorem, ale nakonec to všichni s jistou dávkou opatrnosti a trpělivosti v pořádku zvládli. Odpoledne měly děti opět v lese bojový výcvik proti ninjům a spoustu venkovních her, i když počasí nám ten den úplně nepřálo. No a jelikož po večeři bylo ještě do večerky daleko, měli jsme ještě jedno večerní/noční cvičení. U dětí se senseiem Martinem Březinou bylo hodně zaměřené na gymnastiku a atletiku a pak také na boj na zemi a dospělí si se senseiem Jakubem Kolínem vyzkoušeli Kyusho (práce s vitálními body).

Sobota byla vrchol celého programu, cvičilo se naplno – a to jak u dospělých, tak i u dětí, které si k tomu ještě musely v drsných lesních podmínkách postavit skrýše a odolat prvnímu útoku ninjů. I v odpolední části se hodně cvičilo, přestože už jsme se museli rozdělit na 3 skupiny, a tak jedna skupina dětí měla vždy odpočinkovou chvilku, ve které se děti mohly podívat na starou japonskou pohádku, která ale nesla své moudré poselství až do naší sočasnosti a při tom si nakreslit Kanji (japonské znaky) na památku na tento tábor. Ovšem ale po večeři přišla ta největší akce, kdy se objevil ninja a ukradl vzácné talismany a děti ho ve tmě noci a lesa musely přemoct a porazit. Vše se nakonec výborně povedlo a ninja byl po náročném boji zneškodněn.

V neděli už jsme se pomalu rozloučili a posledním cvičením jsme uzavřeli tento Zimní tábor. Děti (i dospělí) odjížděly nadšené, a proto doufáme, že se na Bílé Holubici sejdeme zase znovu na Letním táboře!

Společná fotka